Uwaga na nielegalnie sprzedawane licencje Autocad-a LT

Od jakiegoś czasu w niektórych polskich sklepach internetowych, na aukcjach oraz pierwszych pozycjach porównywarek cen można natrafić na oferty amerykańskich wersje programu Autocad LT 2014. Oczywiście informację tą sprzedawcy ukrywają przed klientem, tak aby kupujący wierzył, że kupuje produkt oryginalny zgodny z licencją.

Niestety tak nie jest, jedyną dopuszczalną wersją Autocada LT 2014 w Unii Europejskiej jest wersja oznaczona kodem regionalnym ML03 o Part No produktu 057F1-AG5111-1001 lub 057F1-AG511P-1001. Nośnik legalnej wersji zawiera następujące języki węgierski, czeski, angielski, polski ,rosyjsk.

Wersja pochodząca ze Stanów Zjednoczonych posiada Part No 057F1-AB5111-1001 i nie jest dopuszczona do użytkowania w Polsce.  Co za tym idzie nie posiada wgranego języka polskiego, a jego doinstalowywanie jest niezgodne z regulaminem Autodesk. Kupując taką wersję i instalując ją na komputerze w naszym kraju osoba łamie postanowienia umowy z firmą Autodesk o czy można przeczytać w licencji podczas instalacji produktu.

Jednym słowem program pochodzący ze Stanów Zjednoczonych jest taką samą wersją piracką programu jak ściągnięta z internetu. Kupujący podczas kontroli narażony jest na takie same konsekwencje, nawet jeśli posiada dokument sprzedaży tej nielegalnej kopii.

Z poniższą informacją mogą państwo zapoznać się na oficjalnej stronie firmy Autodesk :
źródło : http://www.autodesk.pl/adsk/servlet/item?siteID=553660&id=11853248#section13

“Czy mogę użytkować oprogramowanie Autodesk w każdym miejscu na świecie?

Nie, chyba że pod pewnymi warunkami.

Zgodnie z Umową Licencyjną Użytkownika, którą użytkownik akceptuje w trakcie instalacji oprogramowania, oprogramowanie może być użytkowane wyłącznie w kraju, na terenie którego zostało zakupione.

Jeżeli oprogramowanie zostało zakupione w państwie członkowskim Unii Europejskiej (“EU”) lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (“EFTA”) można je użytkować w każdym państwie należącym do EU lub EFTA. .

Na przykład, jeżeli oprogramowanie Autodesk zostało zakupione w Stanach Zjednoczonych nie będzie można użytkować go na terytorium Polski.”

Więcej informacji: www.xnet.pl/faq.html?grupa=autodesk#faq363

Podobne Artykuły:

 

Zostaw odpowiedź